city logo
hh logo
EARLY SEASON OPEN MEETING
Wednesday 15th April 2015
Parliament Hill Fields
London NW5

Results

Please address any queries with these results to em_address

Under 11 75m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 15 AGOYOK GAKMAR U11G highgateharrier 11.7 2 6 MATTHEW WALKER U11B Highgate Harriers 12.1 3 3 MABEL SAVAGE U11G highgate Harriers 12.3 4 11 DANNY FRITH U11B Highgate Harriers 13.3 Race 2 Pos Number Name Age Club Time 1 9 SIMONE HOLDER U11G Watford Harriers 12.8 2 7 LAUREN WALKER U11G Highgate Harriers 13.0 3 Lydia 13.5 4 5 SACHA BEESLEY-WHITE U11B Highgate Harriers 14.0 Race 3 Pos Number Name Age Club Time 1 2 GRACE SAVAGE U11G Highgate Harriers 12.5 2 1 VICTOR BRIGHT U11B Highgate Harriers 14.4 3 10 EMILIA KEAT U11G unattached 14.5 4 8 MARLENA O'CONNELL U11G Highgate Harriers 14.9 5 14 ALICE SMITH U11G Highgate Harriers 15.1 Race 4 Pos Number Name Age Club Time 1 15 AGOYOK GAKMAR U11G highgateharrier 11.0 2 6 MATTHEW WALKER U11B Highgate Harriers 12.3 3 7 LAUREN WALKER U11G Highgate Harriers 12.7 4 13 ELIZA HUDSZKY U11G unattached 13.1 5 11 DANNY FRITH U11B Highgate Harriers 13.9 6 10 EMILIA KEAT U11G unattached 14.2 7 17 Emily HUDSZKY U11G unattached 17.5

Under 11 600m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 6 MATTHEW WALKER U11B Highgate Harriers 2:12.4 2 2 GRACE SAVAGE U11G Highgate Harriers 2:12.7 3 5 SACHA BEESLEY-WHITE U11B Highgate Harriers 2:15.4 4 1 VICTOR BRIGHT U11B Highgate Harriers 2:21.2 5 3 MABEL SAVAGE U11G highgate Harriers 2:23.9 6 10 EMILIA KEAT U11G unattached 2:29.4 7 12 LUCA SPACCATROSI U11B Highgate Harriers 2:30.2 8 Lydia 2:31.4 9 8 MARLENA O'CONNELL U11G Highgate Harriers 2:34.6 10 14 ALICE SMITH U11G Highgate Harriers 2:49.4

Under 11 Long Jump

Pos Number Name Age Club Distance 1 6 MATTHEW WALKER U11B Highgate Harriers 3.42 2 9 SIMONE HOLDER U11G Watford Harriers 3.14 3 11 DANNY FRITH U11B Highgate Harriers 2.96 4 7 LAUREN WALKER U11G Highgate Harriers 2.94 5 1 VICTOR BRIGHT U11B Highgate Harriers 2.69 6 8 MARLENA O'CONNELL U11G Highgate Harriers 2.51 7 5 SACHA BEESLEY-WHITE U11B Highgate Harriers 2.49 8 10 EMILIA KEAT U11G unattached 2.43

100m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 441 GIFT MCLAREN SM South London Harriers 11:34 2 466 EUGENE OSEI-AMEVENU SM Herne Hill Harriers 11:39 3 440 WILLIAM MORRIS SM Cambridge University 11:40 4 400 ALEXANDER EVELEGH SM Highgate 11:42 5 429 STEVEN O'HARA U20M WSEH 11:48 6 478 CIARAN MCGUIRE U20M WSEH 11:52 7 437 CAMERON BARROWS SM Brunel University/City of Sheffield AC 11:68 Race 2 Pos Number Name Age Club Time 1 451 THOMAS ASHBY SM Herne Hill Harriers 11:70 2 413 IFE ADEPEGBA U20M Cambridge University 11:83 3 360 ARNOLD MENSUOH U17M Highgate Harriers 11:99 4 395 PATRICK BOADU BOAFO SM Highgate 11:99 5 455 JORDON ROBERTS U15B unattached 12:11 6 412 GEORGE YIANNI U20M Highgate 12:76 7 311 JONATHAN OVIASU SM Highgate Harriers 14:28 Race 3 Pos Number Name Age Club Time 1 418 WILL AMOBI U20M Highgate Harriers 11:84 2 377 SIMON ZEFFERTT U20M Shaftesbury Barnet Harriers 11:88 3 396 KIRON NEALE SM Oxford University AC 12:09 4 457 DANIEL BROWN SM Herne Hill Harriers 12:26 5 367 IDAN GAL-SHOHET U17M Highgate Harriers 12:51 6 364 DYLAN PENKETH U17M Highgate Harriers 12:72 7 425 OBINNA IKEDIFE SM highgate 12:75 Race 4 Pos Number Name Age Club Time 1 388 JAMIE DOLL-STEINBERG U15B highgate harriers 12:33 2 464 KEANU PERI U15B Highate Harriers 12:66 3 431 NATHAN STANDING U20M Croydon Harriers 12:75 4 374 MICHELE BELTRAMO M45 unattached 12:87 5 472 MICHAEL BENSE M40 London Heathside 12:91 6 315 GEMMA ROUS SW highgate harriers 13:00 7 424 STUART BROWN SM Highgate Harriers 13:20 Race 5 Pos Number Name Age Club Time 1 354 HENRY WYN-JONES U15B Unattached 12:50 2 326 TYREECE RANKIN U13B Highgate Harriers 13:12 3 450 ADE MCCORMACK M50 Highgate Harriers 13:13 4 357 MEHRAN SANEI M45 highgate harriers 13:61 5 459 HANNAH CAULFIELD U17W Harriers 13:62 6 458 LEON LIM-REDFERN U15B highgate harriers 13:77 7 410 ALISHIA ABODUNDE SW London Heathside A.C 13:92 8 471 AALAYIAH ABASS U15G Highgate Harriers 19:80 Race 6 Pos Number Name Age Club Time 1 430 MOLLY HARRISON U17W London Heathside 14:50 2 407 CHRIS MICHAEL M50 VAC 14:70 3 463 CHRIS ORANGE M55 Unattached 14:81 4 456 CLARA MEE U13G Highgate Harriers 15:53 5 376 ROSALIND ZEFFERTT W50 Shaftesbury Barnet Harriers 15:96 6 363 LESLEY RICHARDSON W45 Enfield and Haringey AC 16:04 7 382 DAVID NEWMAN M55 garden city runners 17:01

300m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 340 DANIEL LAVIPOUR SM Highgate Harriers 36.31 2 415 STEVE TESTER SM Tonbridge AC 36.67 3 347 BENJAMIN NOEL U20M Highgate harriers 37.47 4 379 BEN GRITZ SM Highgate 37.67 5 465 MATTHEW DORE-WEEKS SM Highgate Harriers 40.03 6 424 STUART BROWN SM Highgate Harriers 40.37 Race 2 Pos Number Name Age Club Time 1 425 OBINNA IKEDIFE SM highgate 39:86 2 457 DANIEL BROWN SM Herne Hill Harriers 39.88 3 312 ANDREW PUOPOLO SM Highgate Harriers 40.49 4 315 GEMMA ROUS SW highgate harriers 40.77 Race 3 Pos Number Name Age Club Time 1 408 TOM FANCETT SM London Heathside AC 41.10 2 472 MICHAEL BENSE M40 London Heathside 42.02 3 450 ADE MCCORMACK M50 Highgate Harriers 42.75 4 500 ALIMA DIABATE SW HIGHGATE HARRIERS 44.66 5 366 AMY RUTHERFORD SW Highgate Harriers 48.72 Race 4 Pos Number Name Age Club Time 1 396 KIRON NEALE SM Oxford University AC 40.05 2 463 CHRIS ORANGE M55 Unattached 47.22 3 430 MOLLY HARRISON U17W London Heathside 47.43 4 462 RACHEL BENTLEY SW Watford Harriers 47.88 5 343 JONATHAN PEGG M50 Sutton Runners 51.11 6 382 DAVID NEWMAN M55 garden city runners 55.33 7 363 LESLEY RICHARDSON W45 Enfield and Haringey AC 56.57

800m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 398 ADAM KIRK SMITH SM London Hearthside 1:59.78 2 414 WILLIAM STANLEY U20M Colchester Harriers 2:02.80 3 408 TOM FANCETT SM London Heathside AC 2:04.18 4 393 JAVIER GOMEZ SM Serpentine RC 2:04.43 5 387 RICHARD MACAULAY SM London Heathside 2:05.05 6 312 ANDREW PUOPOLO SM Highgate Harriers 2:06.08 7 322 TOM CHRISTOPHER SM Highgate 2:10.53 8 460 BEN HATCH U17M Highgate Harriers 2:16.77 9 416 ABEL SINKO-URIBE U15B Highgate Harriers 2:17.64 10 417 AUREL SINKO-URIBE U17M Highgate Harriers 2:17.67 Race 2 Pos Number Name Age Club Time 1 404 MYLES CALDERAZZO U17M London Heathside AC 2:15.66 2 442 AMAR AIYAR-MAJEED U17M London Heathside AC 2:17.81 3 432 TAL PELMONT U17M Highgate harriers 2:18.22 4 365 JEFF BANNISTER SM Mornington Chasers 2:20.38 5 436 CHARLIE SMITH U15B Highgate Harriers 2:24.82 6 356 DAVID RENTON M40 Morningon Chasers 2:27.87 7 468 THEO GATWARD U13B Shaftesbury Barnet Harriers 2:29.76 8 399 THEODORE ELWES U13B Highgate Harriers 2:30.64 9 371 LILAH FEAR U17W Highgate 2:38.69 10 336 ELLIE GILMORE U13G highgate Harriers 2:42.81 Race 3 Pos Number Name Age Club Time 1 327 MARTIN BRIGHT M45 Highgate Harriers 2:29.21 2 391 EMMA WILLIETS U13G Highgate Harriers 2:40.59 3 461 CLAIRE BENTLEY SW St Albans AC 2:41.24 4 463 CHRIS ORANGE M55 Unattached 2:41.75 5 433 FINLAY SLEEMAN U13B highgate harriers 2:44.61 6 397 MILLY DUNNE U13G Highgate Harriers 2:48.25 7 474 DAVID HINDS M60 Serpentine 2:48.35 8 344 REBECCA JOHNSTON W35 Mornington Chasers 2:48.93 9 477 LORCAN BARNETT U13B highgate harriers 2:49.18 10 325 ISABELLA MILLETT U13G Highgate 2:49.44 11 392 ELLEN DONALD U13G highgate harriers 2:54.37 12 357 MEHRAN SANEI M45 highgate harriers 2:55.38

5000m

Race 1 Pos Number Name Age Club Time 1 346 BRAHMA POCHEE SM Highgate 15:30.26 2 331 ROB WILSON SM Highgate Harriers 15:32.85 3 303 JONATHAN LAYBOURN SM Highgate Harriers 15:33.36 4 332 MATTHEW SHARP SM Hercules Wimbledon AC 15:37.06 5 339 ALLEN SUMRALL SM unattached 15:38.50 6 338 PETER HAWKINGS SM Highgate Harriers 15:39.30 7 439 LLOYD KEMPSON SM Nene Valley 15:45.11 8 359 RICK WESTON SM Serpentine RC 15:49.16 9 398 ADAM KIRK SMITH SM London Hearthside 15:52.96 10 302 DARRYL DAVISON SM Highgate Harriers 15:55.26 11 446 ANDY BROOKER SM London Heathside 15:58.45 12 307 ROBERT TUER SM Hercules Wimbledon 16:00.54 13 304 MATT GRANT SM Shaftesbury Barnet Harriers 16:04.95 14 438 JOE TURNER SM Nene Valley 16:07.32 15 447 THOMAS GRIMES SM East London Runners 16:31.29 16 341 PRASHAN M P SM Leeds Uni Cross Country 16:33.54 17 310 CHRIS BEECHAM M45 Highgate Harriers 16:45.79 18 309 MICHAEL USSHER M50 Highgate Harriers 17:37.51 Race 2 Pos Number Name Age Club Time 1 317 LAURENT LIOTE SM Highgate Harriers 17:36.21 2 333 NAOMI TASCHIMOWITZ SW Taunton AC 17:41.52 3 320 ANDREW COLLINS U20M Highgate Harriers 18:01.01 4 321 SARAH WEBSTER W35 Northern AC (Isle of Man) 18:11.04 5 330 MICHELLE SANDISON SW Springburn Harriers 18:11.48 6 305 HARRIET BROCK SW Highgate Harriers 18:16.03 7 345 DAVID DERHAM SM Headband Harriers 18:16.33 8 327 MARTIN BRIGHT M45 Highgate Harriers 18:21.77 9 306 EMMA BURGESS SW Highgate Harriers 18:25.68 10 479 ASHLEY SCOTT SW Highgate Harriers 18:37.61 11 352 ANDREA SPACCATROSI M45 Highgate Harriers 18:38.80 12 445 STUART FRANKLIN M45 Beckenham Road Runners 19:01.53 13 329 JOHN O'SHEA M50 Highgate Harriers 19:21.90

HIGH JUMP

Pos Number Name Age Club Height 1 431 NATHAN STANDING U20M Croydon Harriers 1.62 2 381 WILLIAM LEVY U17M Shaftesbury Barnet 1.62 3 426 GRACE MEE U17W Highgate Harriers 1.55 4 460 BEN HATCH U17M Highgate Harriers 1.45 5 422 MASON DIETRICH U17M London Heathside AC 1.45 6 402 GABRIEL BAZZARELLI U15B London Heathside AC 1.35 7 349 JAMES ROSSITER M45 Highgate Harriers 1.30

Discus

Pos Number Name Age Club Distance 1 444 ALFRED MAWDSLEY U15B unattached 42.93 2 475 DAVID O'SULLIVAN U20M Herne Hill Harriers 42.57 3 423 ANDREW WHEBLE SM Kingston AC & PH 39.50 4 443 TONY RICHARDS M65 Highgate H 36.98 5 406 SIOBHAN DRUMMOND SW Ealing Southall & Middlesex 35.62 6 357 MEHRAN SANEI M45 highgate harriers 30.46 7 394 HUGH WILLIAMS SM WGEL 30.40 8 453 MOLLY JARVIS U17W Watford Harriers 25.90 9 454 WILLIAM JARVIS U15B Watford Harriers 24.13 10 349 JAMES ROSSITER M45 Highgate Harriers 23.59 11 449 BEN DOLL-STEINBERG U13B highgate harriers 20.92 12 467 KEVIN BURNETT M70 stridersofcroydon 18.39 13 Cliff Taylor 16.35

Shot Putt

Pos Number Name Age Club Distance 1 451 THOMAS ASHBY SM Herne Hill Harriers 13.83 2 394 HUGH WILLIAMS SM WGEL 11.85 3 375 IZAIAH TURNER SM London Heathside 11.17 4 443 TONY RICHARDS M65 Highgate H 10.67 5 423 ANDREW WHEBLE SM Kingston AC & PH 10.49 6 349 JAMES ROSSITER M45 Highgate Harriers 9.03 7 431 NATHAN STANDING U20M Croydon Harriers 8.67 8 357 MEHRAN SANEI M45 highgate harriers 8.44 9 453 MOLLY JARVIS U17W Watford Harriers 8.42 10 Cliff Taylor 7.93 11 454 WILLIAM JARVIS U15B Watford Harriers 6.76 12 467 KEVIN BURNETT M70 stridersofcroydon 5.72

Close Window