Close Window
HH logo North West London Young Athletes
Cross Country League
2003/2004

4th October 2003 - Horsenden Hill

Under 11 Boys (1500 metres)
1st T Fearney (Enfield & Haringey) 8mins 46s
3rd Santi Martyn 9mins 02s

Under 11 Girls (1200 metres)
1st E Davies (Ealing) 5mins 42s
7th Matilda Bridge 6mins 17s
15thBecky Tyrwhite 6mins 48s

Under 13 Boys (2000 metres)
1st R Martinez-Rodney (Enfield & Haringey) 10mins 29s
15thHenri Gomez 11mins 34s

Under 17 Men (4000 metres)
1st H Jama (Ealing) 15mins 08s
5th Saningo Martyn 15mins 53s



15th November 2003 - Barnet

Under 11 Boys (1600m)
1st Santi Martyn 6mins 44s
18th Christian Gomez 7mins 33s
33rd James Wood 9mins 57s

Under 11 Girls (1200m)
15th Eucalypta Bradley 6mins 39s
16th Matilda Bridge 6mins 41s

Under 13 Boys (2800m)
23rd Henri Gomez 13mins 08s

Under 17 Men (4800m)
5th Saningo Martyn 18mins 49s


17th January 2004 - Trent Park

Under 11 Boys
1st Santi Martyn 10mins 54s
2nd K. Stewart (Enfield) 11mins 14s

Under 11 Girls
1st K. Healy (Enf. & Har.) 9mins 45s
8th Matilda Bridge 10mins 58s

Under 15 Boys
1st A. Osman (Ealing) 15mins 57s
14thLiam Donnelly 19mins 04s
19thMark Hamilton 19mins 56s

Under 17 Men
1st D. Grant (Ealing) 22mins 02s
2nd Saningo Martyn 22mins 12s


14th February 2004 - Perivale

Under 11 Boys
1st P Warburton (Guest) 8mins 40s
2nd Santi Martyn 8mins 42s

Under 11 Girls
1st E Davies (Ealing) 7mins 10s
9th Eucalypta Bradley 7mins 50s

Under 17 Men
1st H Jama (Ealing) 18mins 21s
2nd Saningo Martyn 18mins 23s


27th March 2004 - Wormwood Scrubs

Under 11 Boys
1st Santi Martyn (League Champion)
2nd E Bailey (Shaftesbury Barnet)
3rd T Fearnly (Enfield & Haringey)

Under 11 Girls
1st E Davies (Ealing) 6mins 43s
2nd M Polke (Ealing) 6mins 45s
3rd K Healy (Enfield & Haringey) 6mins 54s
9th Matilda Bridge 7mins 21
16thEucalypta Bradley 7mins 51

Under 13 Boys
1st R Martinez-Rodney (Enfield & Haringey)
2nd J Stacey (Ealing)
3rd Tommy Bryant
12thHenri Gomez

Under 13 Girls
1st Brittany McGuiggan (Shaftesbury Barnet)
24thMarika McKennell

Under 17 Men
1st D Russell (Shaftesbury Barnet)
2nd D Grant (Ealing)
3rd Saningo Martyn


2003/4 results  2004/5 results  2005/6 results 

Back to Top   

Close Window

www.highgateharriers.org.uk