Close Window
HH logo North West London Young Athletes
Cross Country League
2004/2005

2nd October 2004 - Horsenden Hill

Under 11 Girls (1200m)
1st G Bell (Ealing, Southall & Middx) 5m 29s
6th Aime Cotter 5m 49s

Under 13 Girls (2200m)
1st M Reynolds (Ealing, Southall & Middx) 8m 18s
18th Matilda Bridge10m 05s
27th Becky Tyrwhit-Drake11m 09s
28th Marika McKennell11m 12s

Under 15 Girls (2800m)
1st B McGowan (Shaftesbury Barnet) 10m 38s
7th Molly De Courcy-Wheeler11m 41s
23rdPhoebe Hunt13m 41s

Under 13 Boys (2800m)
1st N Flemming (Barnet) 9m 59s
8thWilliam Laing 10m 47s
29thGeorge Laing 12m 34s

Under 17 Men (4800m)
1st Saningo Martyn 15m 54s
17th Jack Matthewman 17m 58s



20th November 2004 - Haringey (New River)

Under 11 Girls (1200m)
6th Amy Cotter

Under 15 Girls (3400m)
21stLetisha Hercules-Page
22ndArinola Akinyemi

Under 13 Boys (2400m)
5thWilliam Laing
28thGeorge Laing

Under 15 Boys (3100m)
28thDavid Laing

Under 17 Men (4800m)
1st S Spalding (Ealing) 15m 08s
2nd Saningo Martyn 15m 24s


4th December 2004 - Trent Park

Under 13 Girls (2200m)
1st M Reynolds (Ealing, Southall & Middx) 10m 49s
2nd E Shuker (Enfield & Haringey) 11m 09s
3rd L Proffitt (Shaftesbury)11m 25s
15th Matilda Bridge 12mins 51s

Under 11 Boys (2200m)
1st K Stewart (Enfield & Haringey) 10m 20s
2nd T Fearnley (Enfield & Haringey) 10m 23ss
3rd T Brookes (Enfield & Haringey)10m 58s
10th Rowland Tuffnell-Ritson 11m 49s

Under 15 Boys (4400m)
1st A Osman (Ealing, Southall & Middx) 15m 24s
2nd D Easter (Shaftesbury) 15m 31ss
14th Max Onslow 17m 34s

Under 17 Men (5400m)
1st S Spalding (Ealing, Southall & Middx) 21m 53s
2nd B Stock (Ealing, Southall & Middx) 21m 57s
3rd Saningo Martyn 22m 09s
18th Liam Donnelly 25m 44s


5th February 2005 - Copthall

Under 11 Girls (1500m)
1st G Bell (Ealing, Southall & Middx) 6m 16s
2nd L Gilbert (Biggleswade) 6m 44s
3rd K Barker (Barnet)6m 50s
11th Kayleigh Russell 8mins 15s

Under 13 Girls (2000m)
1st M Reynolds (Ealing, Southall & Middx) 8m 58s
2nd E Davies (Ealing, Southall & Middx) 9m 22s
3rd C Stock (Ealing, Southall & Middx)9m 24s
13th Matilda Bridge 10mins 10s

Under 15 Girls (2500m)
1st A Wall (Ealing, Southall & Middx) 10m 56s
2nd C Bazzoni (Shaftesbury) 11m 02s
3rd E Layton (Shaftesbury)11m 08s
5th Molly de Courcy Wheeler 11mins 17s
15th Clemmy Moyes 13mins 32s
16th Letisha Hercules-Page13mins 34s
17th Arinola Akinyemi 13mins 38s
18th Phoebe Hunt 13mins 39s

Under 13 Boys (2500m)
1st N Fleming (Barnet) 9m 30s
2nd R Bolashodun (Enfield & Haringey) 9m 51s
3rd William Laing 10m 00s
27th George Laing 12m 07s

Under 15 Boys (4400m)
1st A Osman (Ealing, Southall & Middx) 17m 32s
2nd J McCaig (Shaftesbury) 17m 39s
3rd R.Martinez-Rodney (Enfield) 17m 51s
13th Max Onslow 19m 03s
20th David Laing 22m 33s

Under 17 Men (5000m)
1st S Spalding (Ealing, Southall & Middx) 19m 19s
2nd Saningo Martyn 19m 20s
3rd B Stock (Ealing, Southall & Middx) 19m 40s
12th Liam Donnelly


19th March 2005 - Wormwood Scrubs

Under 13 Girls
1st M Reynolds (Ealing, Southall & Middx) 8m 11s
2nd E Davies (Ealing, Southall & Middx) 8m 34s
3rd Bryant (Barnet)8m 38s
11th Matilda Bridge 9mins 26s

Under 11 Boys
1st K Stewart (Enfield & Haringey) 7m 57s
2nd T Brookes (Enfield & Haringey) 8m 02ss
3rd T Fearnley (Enfield & Haringey)8m 05s
14th Leo Jaggs 9m 20s

Under 13 Boys
1st N Flemming (Barnet) 10m 15s
2nd Z Randall (Ealing, Southall & Middx) 10m 28s
3rd M Binns (Enfield & Haringey)10m 36s
7th William Laing *10m 59s
* Ended 2004/2005 Championship in 5th place

Under 15 Boys
25th David Laing

Under 17 Men
1st Saningo Martyn *17m 16s
2nd S Spalding (Ealing, Southall & Middx) 17m 34s
3rd Nieman (Shaftesbury) 21m 57s
* Ended 2004/2005 Championship in 2nd place

2003/4 results  2004/5 results  2005/6 results 

Back to Top   

Close Window

www.highgateharriers.org.uk